FBR51ND12-W1, SPDT, 1SPDT (ON-ON), 12VDC
Antal
Enhedspris
1-4
22.41kr
5-19
19.86kr
20-39
40-79
80+
Antal på lager: 104
FBR51ND12-W1, SPDT, 1SPDT (ON-ON), 12VDC. Elektrisk kontaktkonfiguration: SPDT. Kontakttilstand: 1SPDT (ON-ON). Spolespænding: 12VDC. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 5. Betjening/frigivelsestid: 10ms/5ms. Coil -nominel spænding: 12VDC. Coil Power: 600mW. Dielektrisk styrke (mellem spole og kontakter): -. Dimensioner: 15.5x12x13.7mm. Driftstemperatur: -40...85°C. Drive strøm: 50mA. Funktion: Elektromekanisk relæ til biler. Hus: FRC. Information: -. Kontakter konfiguration: SPDT. Kontaktmateriale: Ag-SnO2-In. Kontaktmateriale: AgSnInO. Kontakttype: SPST. Maks Kontinuerlig strøm: 35A. Maks belastning: 16VDC 35A (resistiv belastning), 14VDC 25A (induktiv belastning). Montering / installation: Gennemgående hulmontering af printkort. Mærkning på kabinettet: 51ND12-W1. Producentserier: FBR51. Relæ type: små dimensioner. RoHS: ja. Serie: FBR51. Skiftekraft: -. Skiftende tid: 10ms. Skiftespænding: max 16VDC. Spiralstrøm: 50mA. Spole: 1. Spolemodstand: 240 Ohms. Spænding: 12VDC. Switch strøm: 35A. Tid til at skifte tilbage: 5ms. Tonehøjde af terminaler: 2mm. Type: Automotive. Udvendige dimensioner: 15.5x12.1x13.7mm. Originalt produkt fra producenten: Fujitsu Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
FBR51ND12-W1
37 parametre
Elektrisk kontaktkonfiguration
SPDT
Kontakttilstand
1SPDT (ON-ON)
Spolespænding
12VDC
Antal kontakter
1
Antal terminaler
5
Betjening/frigivelsestid
10ms/5ms
Coil -nominel spænding
12VDC
Coil Power
600mW
Dimensioner
15.5x12x13.7mm
Driftstemperatur
-40...85°C
Drive strøm
50mA
Funktion
Elektromekanisk relæ til biler
Hus
FRC
Kontakter konfiguration
SPDT
Kontaktmateriale
Ag-SnO2-In
Kontaktmateriale
AgSnInO
Kontakttype
SPST
Maks Kontinuerlig strøm
35A
Maks belastning
16VDC 35A (resistiv belastning), 14VDC 25A (induktiv belastning)
Montering / installation
Gennemgående hulmontering af printkort
Mærkning på kabinettet
51ND12-W1
Producentserier
FBR51
Relæ type
små dimensioner
RoHS
ja
Serie
FBR51
Skiftende tid
10ms
Skiftespænding
max 16VDC
Spiralstrøm
50mA
Spole
1
Spolemodstand
240 Ohms
Spænding
12VDC
Switch strøm
35A
Tid til at skifte tilbage
5ms
Tonehøjde af terminaler
2mm
Type
Automotive
Udvendige dimensioner
15.5x12.1x13.7mm