NDTM107K16F2TRF
NDTM107K16F2TRF
Antal
Enhedspris
1-49
55.53kr
50+
42.07kr
Antal på lager: 335
NDTM107K16F2TRF. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 100uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 9mm. Udvendig diameter [mm]: 9mm. Udvendig højde [mm]: 16mm. Udvendig længde [mm]: 9mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 800m Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM107K16F2TRF
Kapacitetsværdi [F]
100uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
9mm
Udvendig diameter [mm]
9mm
Udvendig højde [mm]
16mm
Udvendig længde [mm]
9mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
800m Ohms @ 100kHz @ 25°C