NDTM156K16F1TR
NDTM156K16F1TR
Antal
Enhedspris
1-99
3.47kr
100+
2.70kr
Antal på lager: 1488
NDTM156K16F1TR. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 15uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 2.5mm. Udvendig bredde [mm]: 5.5mm. Udvendig diameter [mm]: 5.5mm. Udvendig højde [mm]: 9mm. Udvendig længde [mm]: 5.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 2.5 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM156K16F1TR
17 parametre
Antal terminaler
2
Hus
lodret montering
Kapacitetsværdi [F]
15uF
Komponentfamilie
tantal kondensator, standard
Konfiguration
Gennemgående hulmontering af printkort
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
NDTM
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
2.5mm
Udvendig bredde [mm]
5.5mm
Udvendig diameter [mm]
5.5mm
Udvendig højde [mm]
9mm
Udvendig længde [mm]
5.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
2.5 Ohms @ 100kHz @ 25°C