NDTM226K25F2TRF
NDTM226K25F2TRF
Antal
Enhedspris
1-49
19.87kr
50+
14.63kr
Antal på lager: 917
NDTM226K25F2TRF. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 22uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 25V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 7mm. Udvendig diameter [mm]: 7mm. Udvendig højde [mm]: 10.5mm. Udvendig længde [mm]: 7mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.5 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM226K25F2TRF
Kapacitetsværdi [F]
22uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
25V
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
7mm
Udvendig diameter [mm]
7mm
Udvendig højde [mm]
10.5mm
Udvendig længde [mm]
7mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.5 Ohms @ 100kHz @ 25°C