NDTM226K35F2TRF
NDTM226K35F2TRF
Antal
Enhedspris
1-99
27.74kr
100+
21.19kr
Antal på lager: 1264
NDTM226K35F2TRF. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 22uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 35V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 8.5mm. Udvendig diameter [mm]: 8.5mm. Udvendig højde [mm]: 14mm. Udvendig længde [mm]: 8.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.3 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM226K35F2TRF
Kapacitetsværdi [F]
22uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
35V
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
8.5mm
Udvendig diameter [mm]
8.5mm
Udvendig højde [mm]
14mm
Udvendig længde [mm]
8.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.3 Ohms @ 100kHz @ 25°C