NDTM336K16F2TRF
NDTM336K16F2TRF
Antal
Enhedspris
1-99
18.48kr
100+
13.86kr
Antal på lager: 3020
NDTM336K16F2TRF. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 33uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 6mm. Udvendig diameter [mm]: 6mm. Udvendig højde [mm]: 10mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.6 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM336K16F2TRF
Kapacitetsværdi [F]
33uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
6mm
Udvendig diameter [mm]
6mm
Udvendig højde [mm]
10mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.6 Ohms @ 100kHz @ 25°C