NDTM476K10F2TR
NDTM476K10F2TR
Antal
Enhedspris
1-99
8.24kr
100+
6.47kr
Antal på lager: 598
NDTM476K10F2TR. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 6,5 mm. Udvendig diameter [mm]: 6,5 mm. Udvendig højde [mm]: 10mm. Udvendig længde [mm]: 6,5 mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.7 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM476K10F2TR
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
6,5 mm
Udvendig diameter [mm]
6,5 mm
Udvendig højde [mm]
10mm
Udvendig længde [mm]
6,5 mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.7 Ohms @ 100kHz @ 25°C