NDTM476K16F2TRF
NDTM476K16F2TRF
Antal
Enhedspris
1-49
23.07kr
50+
17.33kr
Antal på lager: 935
NDTM476K16F2TRF. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 5mm. Udvendig bredde [mm]: 8mm. Udvendig diameter [mm]: 8mm. Udvendig højde [mm]: 13mm. Udvendig længde [mm]: 8mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.3 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM476K16F2TRF
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
5mm
Udvendig bredde [mm]
8mm
Udvendig diameter [mm]
8mm
Udvendig højde [mm]
13mm
Udvendig længde [mm]
8mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.3 Ohms @ 100kHz @ 25°C