NDTM685K16F1TR
NDTM685K16F1TR
1+
1.85kr
Antal på lager: 135
NDTM685K16F1TR. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 6.8uF. Komponentfamilie: tantal kondensator, standard. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NDTM. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 2.5mm. Udvendig bredde [mm]: 5mm. Udvendig diameter [mm]: 5mm. Udvendig højde [mm]: 8.5mm. Udvendig længde [mm]: 5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 4 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NDTM685K16F1TR
Kapacitetsværdi [F]
6.8uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
2.5mm
Udvendig bredde [mm]
5mm
Udvendig diameter [mm]
5mm
Udvendig højde [mm]
8.5mm
Udvendig længde [mm]
5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
4 Ohms @ 100kHz @ 25°C