NTC-L106K16TRBF
NTC-L106K16TRBF
Antal
Enhedspris
1-99
4.59kr
100+
3.40kr
Antal på lager: 7362
NTC-L106K16TRBF. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NTCL. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.6mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.4mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 600m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-L106K16TRBF
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
NTCL
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.6mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.4mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
600m Ohms @ 100kHz @ 20°C