NTC-L476K6-3TRCF
NTC-L476K6-3TRCF
Antal
Enhedspris
1-49
9.22kr
50+
6.99kr
Antal på lager: 363
NTC-L476K6-3TRCF. Antal terminaler: 2. Hus: 6032. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 6.3V. Producentens produktgruppe: NTCL. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 6032. Udvendig bredde [mm]: 3.2mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.5mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 350m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-L476K6-3TRCF
Hus
6032
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
6.3V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
6032
Udvendig bredde [mm]
3.2mm
Udvendig højde [mm]
2.5mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
350m Ohms @ 100kHz @ 20°C