NTC-T105K16TRAF
NTC-T105K16TRAF
1-99
3.01kr
100+
2.20kr
Antal på lager: 7058
NTC-T105K16TRAF. Antal terminaler: 2. Hus: 3216. Kapacitetsværdi [F]: 1uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3216. Udvendig bredde [mm]: 1.6mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.6mm. Udvendig længde [mm]: 3.2mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 10 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T105K16TRAF
Hus
3216
Kapacitetsværdi [F]
1uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3216
Udvendig bredde [mm]
1.6mm
Udvendig højde [mm]
1.6mm
Udvendig længde [mm]
3.2mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
10 Ohms @ 100kHz @ 20°C