NTC-T106K10TRAF
NTC-T106K10TRAF
Antal
Enhedspris
1-499
5.05kr
500+
3.67kr
Antal på lager: 15276
NTC-T106K10TRAF. Antal terminaler: 2. Hus: 3216. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3216. Udvendig bredde [mm]: 1.6mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.6mm. Udvendig længde [mm]: 3.2mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 3.2 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T106K10TRAF
Hus
3216
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
1.6mm
Udvendig højde [mm]
1.6mm
Udvendig længde [mm]
3.2mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
3.2 Ohms @ 100kHz @ 20°C