NTC-T106K16TRBF
NTC-T106K16TRBF
1-99
5.33kr
100+
3.82kr
Antal på lager: 11824
NTC-T106K16TRBF. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 2.4 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T106K16TRBF
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
2.4 Ohms @ 100kHz @ 20°C