NTC-T106K25TRCF
NTC-T106K25TRCF
1-99
6.90kr
100+
4.82kr
Antal på lager: 2780
NTC-T106K25TRCF. Antal terminaler: 2. Hus: 6032. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 25V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 6032. Udvendig bredde [mm]: 3.2mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.5mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T106K25TRCF
Hus
6032
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
25V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
6032
Udvendig bredde [mm]
3.2mm
Udvendig højde [mm]
2.5mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C