NTC-T107K10TRDF
NTC-T107K10TRDF
Antal
Enhedspris
1-99
11.53kr
100+
8.68kr
Antal på lager: 89
NTC-T107K10TRDF. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 100uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.9mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 700m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T107K10TRDF
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
100uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
Producentens produktgruppe
NTCT
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.9mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
700m Ohms @ 100kHz @ 20°C