NTC-T336K6-3TRB
NTC-T336K6-3TRB
Antal
Enhedspris
1+
2.27kr
Antal på lager: 846
NTC-T336K6-3TRB. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 33uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 6.3V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 2 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T336K6-3TRB
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
33uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
6.3V
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
2 Ohms @ 100kHz @ 20°C