NTC-T337K6-3TRDF
NTC-T337K6-3TRDF
Antal
Enhedspris
1-499
13.85kr
500+
9.61kr
Antal på lager: 480
NTC-T337K6-3TRDF. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 330uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 6.3V. Producentens produktgruppe: NTCT. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.9mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTC-T337K6-3TRDF
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
330uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
6.3V
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.9mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1 Ohms @ 100kHz @ 20°C