NTP106M10TRA-200-F
NTP106M10TRA-200-F
Antal
Enhedspris
1-99
5.98kr
100+
4.59kr
Antal på lager: 10645
NTP106M10TRA-200-F. Antal terminaler: 2. Hus: 3216. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 3216. Udvendig bredde [mm]: 1.6mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.6mm. Udvendig længde [mm]: 3.2mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 200m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP106M10TRA-200-F
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3216
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
10V
Producentens produktgruppe
NTP
RoHS
ja
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
3216
Udvendig bredde [mm]
1.6mm
Udvendig højde [mm]
1.6mm
Udvendig længde [mm]
3.2mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
200m Ohms @ 100kHz @ 20°C