NTP107M6-3TRB-35-F
NTP107M6-3TRB-35-F
Antal
Enhedspris
1-49
20.80kr
50+
15.40kr
Antal på lager: 13
NTP107M6-3TRB-35-F. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 100uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 6.3V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 35m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP107M6-3TRB-35-F
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
100uF
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
6.3V
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
35m Ohms @ 100kHz @ 20°C