NTP337M6-3TRD-40-F
NTP337M6-3TRD-40-F
Antal
Enhedspris
1-499
13.85kr
500+
9.61kr
Antal på lager: 6206
NTP337M6-3TRD-40-F. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 330uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 6.3V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.8mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 40m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP337M6-3TRD-40-F
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
330uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
6.3V
Producentens produktgruppe
NTP
RoHS
ja
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.8mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
40m Ohms @ 100kHz @ 20°C