NTP475M16TRB-200-F
NTP475M16TRB-200-F
Antal
Enhedspris
1-99
9.22kr
100+
6.75kr
Antal på lager: 1921
NTP475M16TRB-200-F. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 4.7uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 200m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP475M16TRB-200-F
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
4.7uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
NTP
RoHS
ja
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
200m Ohms @ 100kHz @ 20°C