NTP476M10TRC-100-F
NTP476M10TRC-100-F
Antal
Enhedspris
1-99
27.74kr
100+
22.97kr
Antal på lager: 1306
NTP476M10TRC-100-F. Antal terminaler: 2. Hus: 6032. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 6032. Udvendig bredde [mm]: 3.2mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.5mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 100m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP476M10TRC-100-F
Hus
6032
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
10V
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
6032
Udvendig bredde [mm]
3.2mm
Udvendig højde [mm]
2.5mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
100m Ohms @ 100kHz @ 20°C