NTP476M16TRD-70-F
NTP476M16TRD-70-F
Antal
Enhedspris
1-49
27.74kr
50+
21.19kr
Antal på lager: 895
NTP476M16TRD-70-F. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, ultra-lav impedans ( ultra-low ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +105°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: NTP. RoHS: ja. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.8mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 70m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Nic Components. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
NTP476M16TRD-70-F
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+105°C.
Mærkespænding (V)
16V
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.8mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
70m Ohms @ 100kHz @ 20°C