T10FV100KA
T10FV100KA
Antal
Enhedspris
1-24
1.48kr
25+
1.16kr
Antal på lager: 542
T10FV100KA. Antal terminaler: 3. Antal vendinger: 1. Dimensioner: 9.6x4.6x11.9mm. Drejevinkel [°]: 270° ± 5°. Hus: lodret montering, vandret akse. Komponentfamilie: Enkeltdrejet trimmere. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: -.. Modstand: 100k Ohms. Nedbrydningsspænding: -. Nominel afledning [W @ °C]: 0.1W @ 40°C. Producentens produktgruppe: T10FV. RoHS: ingen. Temperaturkoefficient: -. Tolerance (%): ±20 %. [V]: 250V. Originalt produkt fra producenten: Radiohm. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T10FV100KA
14 parametre
Antal terminaler
3
Antal vendinger
1
Dimensioner
9.6x4.6x11.9mm
Drejevinkel [°]
270° ± 5°
Hus
lodret montering, vandret akse
Komponentfamilie
Enkeltdrejet trimmere
Konfiguration
Gennemgående hulmontering af printkort
Modstand
100k Ohms
Nominel afledning [W @ °C]
0.1W @ 40°C
Producentens produktgruppe
T10FV
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±20 %
[V]
250V