T350H476M010AS
T350H476M010AS
Antal
Enhedspris
1-99
5.47kr
100+
3.82kr
Antal på lager: 345
T350H476M010AS. Antal terminaler: 2. Hus: lodret montering. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: tantal kondensator. Konfiguration: Gennemgående hulmontering af printkort. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: T350. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 5.08mm. Udvendig bredde [mm]: 7.6mm. Udvendig diameter [mm]: 7.6mm. Udvendig højde [mm]: 10.2mm. Udvendig længde [mm]: 7.6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.7 Ohms @ 100kHz @ 25°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T350H476M010AS
17 parametre
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
5.08mm
Udvendig bredde [mm]
7.6mm
Udvendig diameter [mm]
7.6mm
Udvendig højde [mm]
10.2mm
Udvendig længde [mm]
7.6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.7 Ohms @ 100kHz @ 25°C