T491B106K025AT
T491B106K025AT
Antal
Enhedspris
1+
32.38kr
Antal på lager: 90
T491B106K025AT. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 25V. Producentens produktgruppe: T491. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.1mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 3 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T491B106K025AT
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
25V
Producentens produktgruppe
T491
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
2.1mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
3 Ohms @ 100kHz @ 20°C