T491B225M020AS
T491B225M020AS
Antal
Enhedspris
5-99
1.16kr
0.93kr
0.85kr
2000+
0.77kr
Antal på lager: 4197
Minimum: 5
T491B225M020AS. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 2.2uF. Komponentfamilie: tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 20V. Producentens produktgruppe: T491. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±20 %. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 3.5 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Minimumsmængde: 5. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T491B225M020AS
17 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
2.2uF
Komponentfamilie
tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
20V
Producentens produktgruppe
T491
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±20 %
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
3.5 Ohms @ 100kHz @ 20°C