T491B335K016AS
T491B335K016AS
Antal
Enhedspris
10-99
0.88kr
100+
0.62kr
Antal på lager: 3339
Minimum: 10
T491B335K016AS. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 3.3uF. Komponentfamilie: tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: T491. RoHS: ingen. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 3.5 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Minimumsmængde: 10. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T491B335K016AS
17 parametre
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
3.3uF
Komponentfamilie
tantal kondensator
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
T491
RoHS
ingen
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
3.5 Ohms @ 100kHz @ 20°C