T491X476K035AT
T491X476K035AT
Antal
Enhedspris
1+
44.82kr
Antal på lager: 1610
T491X476K035AT. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 47uF. Komponentfamilie: tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 35V. Producentens produktgruppe: T491. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 4mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 0.6 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T491X476K035AT
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
47uF
Komponentfamilie
tantal kondensator
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
35V
Producentens produktgruppe
T491
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
4mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
0.6 Ohms @ 100kHz @ 20°C