T495D107K010ATE100
T495D107K010ATE100
Antal
Enhedspris
1-99
18.48kr
100+
11.54kr
Antal på lager: 329
T495D107K010ATE100. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 100uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: T495. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.8mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 100m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T495D107K010ATE100
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
100uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR )
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
Producentens produktgruppe
T495
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.8mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
100m Ohms @ 100kHz @ 20°C