T499D156K020ATE1K0
T499D156K020ATE1K0
Antal
Enhedspris
1+
41.64kr
Antal på lager: 790
T499D156K020ATE1K0. Antal terminaler: 2. Hus: 7343. Kapacitetsværdi [F]: 15uF. Komponentfamilie: SMD tantalkondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 20V. Producentens produktgruppe: T499. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.8mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Kemet. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
T499D156K020ATE1K0
Hus
7343
Kapacitetsværdi [F]
15uF
Komponentfamilie
SMD tantalkondensator
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
20V
Producentens produktgruppe
T499
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.8mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1 Ohms @ 100kHz @ 20°C