TAJB106K016RNJ
TAJB106K016RNJ
Antal
Enhedspris
1+
4.59kr
Antal på lager: 2000
TAJB106K016RNJ. Antal terminaler: 2. Dimensioner: 3.5x2.8x1.9mm. ESR: 2.8 Ohms. Hus: Reel. Information: n/a. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). MSL: n/a. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: TAJ. RoHS: ja. Serie: TAJ. Spænding DC: 16VDC. Temperatur Max: 125°C. Temperatur Min: -55°C. Tolerance (%): ±10%. Tolerance: ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 2.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Avx-kyocera. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
TAJB106K016RNJ
23 parametre
Antal terminaler
2
Dimensioner
3.5x2.8x1.9mm
ESR
2.8 Ohms
Hus
Reel
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
TAJ
RoHS
ja
Serie
TAJ
Spænding DC
16VDC
Temperatur Max
125°C
Temperatur Min
-55°C
Tolerance (%)
±10%
Tolerance
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
2.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C