TAJC106K025RNJ
TAJC106K025RNJ
Antal
Enhedspris
1-99
6.90kr
100+
4.82kr
Antal på lager: 1000
TAJC106K025RNJ. Antal terminaler: 2. Dimensioner: 6.0x3.2x2.6mm. ESR: 1.8 Ohms. Hus: Reel. Information: n/a. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). MSL: n/a. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 25V. Producentens produktgruppe: TAJC. RoHS: ja. Serie: TAJ. Spænding DC: 25VDC. Temperatur Max: 125°C. Temperatur Min: -55°C. Tolerance (%): ±10%. Tolerance: ±10%. Tonehøjde: 6032. Udvendig bredde [mm]: 3.2mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.5mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 1.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Avx-kyocera. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
TAJC106K025RNJ
23 parametre
Antal terminaler
2
Dimensioner
6.0x3.2x2.6mm
ESR
1.8 Ohms
Hus
Reel
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
25V
Producentens produktgruppe
TAJC
RoHS
ja
Serie
TAJ
Spænding DC
25VDC
Temperatur Max
125°C
Temperatur Min
-55°C
Tolerance (%)
±10%
Tolerance
±10%
Tonehøjde
6032
Udvendig bredde [mm]
3.2mm
Udvendig højde [mm]
2.5mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
1.8 Ohms @ 100kHz @ 20°C