TAJD107K010RNJ
TAJD107K010RNJ
Antal
Enhedspris
1-49
10.19kr
50+
6.10kr
Antal på lager: 957
TAJD107K010RNJ. Antal terminaler: 2. Dimensioner: 7.3x4.3x2.9mm. ESR: 0.9 Ohms. Hus: Reel. Information: n/a. Kapacitetsværdi [F]: 100uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator. Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). MSL: n/a. Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 10V. Producentens produktgruppe: TAJC. RoHS: ja. Serie: TAJ. Spænding DC: 10VDC. Temperatur Max: 125°C. Temperatur Min: -55°C. Tolerance (%): ±10%. Tolerance: ±10%. Tonehøjde: 7343. Udvendig bredde [mm]: 4.3mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.9mm. Udvendig længde [mm]: 7.3mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 0.7 Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Avx-kyocera. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
TAJD107K010RNJ
23 parametre
Antal terminaler
2
Dimensioner
7.3x4.3x2.9mm
ESR
0.9 Ohms
Hus
Reel
Kapacitetsværdi [F]
100uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
10V
Producentens produktgruppe
TAJC
RoHS
ja
Serie
TAJ
Spænding DC
10VDC
Temperatur Max
125°C
Temperatur Min
-55°C
Tolerance (%)
±10%
Tolerance
±10%
Tonehøjde
7343
Udvendig bredde [mm]
4.3mm
Udvendig højde [mm]
2.9mm
Udvendig længde [mm]
7.3mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
0.7 Ohms @ 100kHz @ 20°C