TPSB106K016R0800
TPSB106K016R0800
Antal
Enhedspris
1-99
4.17kr
100+
3.28kr
Antal på lager: 1882
TPSB106K016R0800. Antal terminaler: 2. Hus: 3528. Kapacitetsværdi [F]: 10uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: TPS. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 3528. Udvendig bredde [mm]: 2.8mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 1.9mm. Udvendig længde [mm]: 3.5mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 800m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Avx-kyocera. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
TPSB106K016R0800
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
3528
Kapacitetsværdi [F]
10uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
TPS
RoHS
ja
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
3528
Udvendig bredde [mm]
2.8mm
Udvendig højde [mm]
1.9mm
Udvendig længde [mm]
3.5mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
800m Ohms @ 100kHz @ 20°C