TPSC226K016R0375
TPSC226K016R0375
Antal
Enhedspris
1-499
5.33kr
500+
3.78kr
Antal på lager: 1517
TPSC226K016R0375. Antal terminaler: 2. Hus: 6032. Kapacitetsværdi [F]: 22uF. Komponentfamilie: SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR ). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Mærkespænding (V): 16V. Producentens produktgruppe: TPS. RoHS: ja. Tolerance (%): ±10%. Tonehøjde: 6032. Udvendig bredde [mm]: 3.2mm. Udvendig diameter [mm]: -. Udvendig højde [mm]: 2.5mm. Udvendig længde [mm]: 6mm. Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]: 375m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Originalt produkt fra producenten: Avx-kyocera. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
TPSC226K016R0375
16 parametre
Antal terminaler
2
Hus
6032
Kapacitetsværdi [F]
22uF
Komponentfamilie
SMD tantal kondensator, lav impedans ( lav ESR )
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Mærkespænding (V)
16V
Producentens produktgruppe
TPS
Tolerance (%)
±10%
Tonehøjde
Udvendig bredde [mm]
3.2mm
Udvendig højde [mm]
2.5mm
Udvendig længde [mm]
6mm
Ækvivalent seriemodstand [Ohm/Hz/°C]
375m Ohms @ 100kHz @ 20°C