YC324-JK-07-68-K, 4
YC324-JK-07-68-K, 4
Antal
Enhedspris
5+
1.07kr
Antal på lager: 28
Minimum: 5
YC324-JK-07-68-K, 4. Antal modstande: 4. Antal terminaler: 8:1. Hus: 4x1206. Komponentfamilie: Modstandsnetværk, Overflademonteret komponent (SMD). Konfiguration: overflademonteret komponent (SMD). Max temperatur: +155°C.. Modstand: 68k Ohms. Nedbrydningsspænding: 500V. Nominel afledning [W @ °C]: 0.125W. Producentens produktgruppe: YC324. RoHS: ja. Temperaturkoefficient: ±200ppm/°C. Tolerance (%): ±5 %. Tonehøjde: 3.2mm. [V]: 200V. Originalt produkt fra producenten: Yageo. Minimumsmængde: 5. Antal på lager opdateret den 11/05/2026, 04:17
Teknisk dokumentation (PDF)
YC324-JK-07-68-K
17 parametre
Antal modstande
4
Antal terminaler
8:1
Hus
4x1206
Komponentfamilie
Modstandsnetværk, Overflademonteret komponent (SMD)
Konfiguration
overflademonteret komponent (SMD)
Max temperatur
+155°C.
Modstand
68k Ohms
Nedbrydningsspænding
500V
Nominel afledning [W @ °C]
0.125W
Producentens produktgruppe
YC324
RoHS
ja
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tolerance (%)
±5 %
Tonehøjde
3.2mm
[V]
200V